Duyurular

Park Soylu Şube kurulumları

gönderen May 7, 2013 Genel | 0 yorum

Merkezi Hatay/Dörtyol da bulunan Park Soylu Alış Veriş Merkezi nin Payas, Erzin ve Denizciler de yeni şubelerinin komple sistem kurulumları yapıldı.

Kablo alt yapısında: 

5000 mt. AMP marka CAT6 ve CAT5 ağ kabloları,

4575 mt. 4+1 CCTV Kamera kablosu,

858 mt. alarm kablosu kullanıldı.

Tüm kablolar 26U 3 raflı rack kabinde toplanarak sonlandırıldı.

Şube Merkez VPN data ve ses bağlantısı:

Merkez Ofise fiber kablo ile 10Mbit metro ethernet,

Şubelere 2 mbit GsDSHL bağlantısı yapılarak

IBM Genius POS kasalar ile  bilgi alışverişi, kamera görüntülerinin aktarılması, şubeler ile ücretsiz görüşme için VOIP ses transferleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi.

Güvenlik Sistemi:

128 adet kamera, 8 adet 16 kanal kayıt cihazı, 6 adet LED TV

3 adet Alarm Paneli, 35 adet hareket dedektörü, 32 adet duman dedektörü

kullanarak Gözetleme ve Haber Alma Merkezi kuruldu. Bu sayede tüm

şubelerdeki görüntüler tek merkezden izlenip anında müdahale edilebiliyor. Alarm sistemi de aynı şekilde tek merkezden kuruluyor ve durumları gözetleniyor.

 

Şubelerde Barkod etiketi ve Raf etiketi çıkarılması için her şubeye Argox barkod yazıcılarından verildi ve printserver ile çalıştırıldı. Hem elterminalinden hemde bilgisayardan etiket çıkarılabiliyor.

El terminallerinin ve kablosuz cihazların çalışabilmesi için her şubeye TP-LINK acces point ler yerleştirildi.

Şubelerdeki bilgisayarlardan Merkez Ofisteki SERVER a bağlanıp Mikro Retail yazılımı ile  yada elterminali ile mal kabulu, stok sayımı gibi işlemler yapılabiliyor.

Zebra ZXP3 serisi kart yazıcı verilerek tüm personellerin bilgi kartları basıldı.

Merkez Ofise 2 adet IBM server kurulumu yapıldı. Windows Srv ve SQL Srv Lisanslamaları yapıldı.

Müşteri sadakat kartları bastırılıp dağıtımı yapıldı. Park Soylu avantaj kartı olanlar özel indirimlerden faydalanabilecekler.

Park Soylu ya özel CRM programı yazılarak Müşterilerin internet üzerinden yapmış oldukları alışverişleri ve puanlarını görebilmeleri

, iletişim bilgilerini değiştirebilmeleri sağlandı.

Şubelerde ISHIDA barkodlu teraziler, IBM GENIUS POS satış kasaları kullanıldı.

 

Davut Petrol Market Otomasyon Sistemi (PİO)

gönderen Ara 22, 2012 Genel | 0 yorum

Dörtyol/Yeşilköy de bulunan Davut Petrol mevcut Marketini büyütme kararı almış ve Market Otomasyon Sistemini Başoğlu Bilgisayar ile yapmaya karar vermiştir.

Yazarkasa :Hugin Speedy Online

 

Program : Başoğlu Bilgisayar tarafından Petrol istasyonları için geliştirilen hem market hemde Endex takibini yapabilen PİO programı.

 

 

 

Kurulum Aşamaları : Market de mevcut bulunan ürünler için sayım yapıldıkdan sonra ürünlerin satış fiyatları belirlendi. Alım yapılan firmaların Cari Hesap Kartları açıldı.  Gelen ürünler Mal Alım Faturası ile stok’a girildi. Bu sayede ürünler hem stoğa girmiş olur hemde alım yapılan Firmanın Cari Hesabına Alacak kaydedilir ve firmaların hesap durumuda takip edilir. Hugin Speedy yazar kasa (Server ile Online ve/veya Ofline çalışma özellikli) kurulumu yapılıp Programda tanımlanan ürünler Yazar kasa’ ya transfer edildi ve Satış işlemi başladı.

Market satışları online olarak program veritabanına aktarılmaktadır. Bağlantı kesilmelerinde satış yapılmış ise uygun şartlar sağlanıp kasa tekrar online olduğunda yapılan satışlar aktarılmaktadır. Günlük yada iki tarih arası yapılan satışlar

buy kamagra

, Zraporları programın veri tabanından görülebilmektedir.

Petrol istasyonundaki akaryakıt pompalarından yapılan satışlarda programda ENDEX TAKİP bölümünden takip edilebilir. Pompa, Tank, Cins bazında ayrıntılı döküm alınabilir.

 

Platinum D.Ç. A.Ş. komple sistem kurulumu

gönderen Tem 22, 2012 Genel | 0 yorum

Osmaniye Organize Sanayi de Demir Çelik sektöründe üretim yapan Platinum Demir Çelik A.Ş. nin komple altyapı kurulumu ve sistem ihtiyaçlarında firmamızı tercih etmiştir. Kendilerine teşekkür eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Yeni idari binasının komple bilgisayar ağ ve telefon altyapısı HES ve AMP marka Cat6 ve Cat5 kablolar ile sistem odasında 42U rack kabinde 48 port Cat6 patch panelde sonlandırılıp  Cat6 patch cordlar  ile 48 port Zyxel switch‘e bağlandı.

Modem, Firewall ve Server rack kabin içerisine yerleştirildi. Tüm cihazlar İnform makra DSP Online Kesintisiz Güçkaynaklarına bağlanarak sistem koruma altına alındı.

Bilgisayarların virüs ve saldırılara karşı korunması için Symantec Endpoint Protection 12.01 internet güvenliği içinde  Zywall USG-300 firewall kullanıldı.

Active Directory, Group Policy, Firewall ve Application and Device Control Policies ayarlama ve kullanıcı yetki kısıtlamaları yapılarak bilgisayar, ağ ve internet dahada güvenli hale getirildi.

Laptop ve wirelles cihazların bağlantısı için Tp-Link TL-WA701ND 150Mbps AccesPoint kullanıldı.

Fabrika içerisindeki uzak birimlerin network bağlantısı için 4 core mm. fiber kablo kullanıldı. Fiber kablo uzak birimde duvar tipi kabinde fiber patch panel de sonlandırılıp Zyxel SFP GBIC modül  ile Zyxel ES1100-24G switch lere bağlantısı yapıldı. Toplamda 500 mt. fiber kablo kullanılıp, 40 adet fiber uç sonlandırıldı.

FaxServer kurulumu yapılarak faxların kontrolü ve arşivlenmesi sağlandı.

Fabrika içerisinde muhtelif yerlerdeki kameraların bakımları yapılıp ilave kameraların montajı yapıldı.

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) kurularak personellerin giriş çıkışı takip altına alındı. Logo Bordro programına entegrasyonu sağlandı.

 

Payas O.S.B. İdari Bina Kamera Sistemi

gönderen Haz 17, 2012 Genel | 0 yorum

Payas Organize Sanayi’nin yeni yapılan İdari Binası ve Çevresinin Kamera Güvenlik Sistemi 8 adet SPY marka kamera ve 32 kanal DVR ile güvenlik altına alınıp gözetleme merkezi kuruldu.

Network altyapısı 42U rack kabinde 48 port TP-LINK  1000MB switch de sonlandırıldı.

İdari Binadaki Sistem İnform 10 KVA Multipower Online UPS ile elektrik kesintilerine karşı koruma sağlandı.

Kameralar       : SPY SP-3058EE 1/3″ SONY CCD 700TVL 4-9 

                          DOME KAMERA SPY SP-6030G 1/3″ SONY GECE GÖRÜŞ

Kayıt Cihazı     : SPY SP-8832 DVR KAYIT CİHAZI 32 KANAL HDMI 800FRM

Görüntüleme   : PHILIPS TV LCD 42″ 106CM FULLHD 2XHDMI USB

   

online-pharmacy-uk.com

Nursan Metalurji A.Ş. Güvenlik Kamera Sistemi

gönderen Haz 17, 2012 Genel | 0 yorum

Hatay Payas Organize Sanayinde bulunan Nursan Metalurji End.A.Ş. nin dere kenarı 8 adet Flexwatch FW1173MS Network Megapixel IP kamera ile güvenlik altına alındı. Kameraların görüntüsü TP-LINK wirelles 5 GZ acces pointler ile kayıt merkezine ulaştırılıp FlexWatch FW5071 NVR da 24 saat kesintisiz megapixel olarak kayıt edecek şekilde ayarlandı. Kameralara kullanılan muhafaza (GH777IR) ile 80 mt. gece görüş özelliği ve koruma kazandırıldı.

Kayıt Cihazı : FlexWatch FW5071 NVR

Kameralar   : FlexWatch FW1173MS Network Megapixel IP Kamera

AccesPoint   : TP-LINK WA7510N WRL 150MBPS 5GHZ Out Door Acces Point

                 

 

Soylu AVM komple sistem kurulumu

gönderen Şub 4, 2012 Bilgisayar, Bilgisayar Ağları, Elektronik, Güvenlik Sistemleri | 0 yorum

Soylu Alış Veriş Merkezi Dörtyol yeni şubesinin komple altyapı kurulum ve sistem ihtiyaçlarında firmamızı tercih etmiştir. Bize olan güvenlerinden dolayı teşekkür ederiz.

Network altyapısında  AMP, HES, ALTERNANS marka kaliteli CAT5 ve CAT6  kablolar kullanılarak 42U rack kabinde Zyxel ES-2024 switch ile sonlandırılarak güçlü bir ağ yapısı kurulmuştur.

Toplam 4 katdan oluşan AVM de 32 kamera kullanılarak gözetleme merkezi kurulmuş ve tüm market güvenlik altına alınmıştır.

Kayıt Cihazı: WEBGATE MH3200M 32 KANAL  D1 DVR

Kameralar   : 600 TVL ultra yüksek çözünürlüklü CNB – LBM 21 S IR dome kamera

                           SAMSUNG 600TVL 32IR LED 40 MT 2.8-10MM LENS DIŞ ORTAM KAMERA

 

 

Ayrıca Hırsız Alarm Sistemi ve Yangın Alarm Sistemi kurularak AVM hırsızlara karşı ve yangın tehlikesine karşı koruma altına alınmıştır.

Telefon kabloları patch panelde sonlandırıldı. Karel marka MS48 (8 dışhat 24 iç hat) Telefon Santral kurulumu yapılarak şube ile merkez binadaki santraller VOIP (voice over ip) ile birbirine bağlanıp şubeler arası ücretsiz görüşme imkanı sağlanmıştır.

 AVM içerisindeki ses sistemi katlardaki tüm hoparlöler bir merkezde anfiye toplanıp Bilgisayar vb. cihazlardan müzik yayını ve mikrofondan anons sistemi kuruldu.

Toplantı odasında da seminer ve eğitim çalışmalarında kullanılması için projeksiyon ve ses sistemi kurulumu yapıldı.

Dell marka 4 çekirdekli  Xenon CPU SERVER ve veri yedekleme kurulumu yapıldı. Bilgisayarların güvenliğinde Symantec EndPoint Protection kullanılarak virüslere karşı koruma sağlandı. Active Directory

Buy Amoxil UK

, Group Policy, Firewall ve Application and Device Control Policies ayarlama ve kullanıcı yetki kısıtlamaları yapılarak bilgisayar, ağ ve internet dahada güvenli hale getirildi.

Kablosuz ağ kullanımı için her kata 1 er adet ZYXEL WAP3205 2 Port 300Mbps ACCESS POINT kurulumu yapılarak Laptop ve el terminallerinin market içerisinde kablosuz çalışması sağlandı.

Tüm cihazlar  İnform Marka 10KVA DSP Online UPS ile elektrik kesintilerine ve voltaj dalgalanmalarına karşı korundu.

www.soylumarket.com adresi alınarak firmaya yakışan güzel bir web sayfası tasarımı yapıldı ve sanal dünyadaki yerini aldı.

 

Market Yazılımı

gönderen Eyl 25, 2011 Yazılım | 0 yorum

Hesapçı Programının Market modülü sayesinde barkodlu alım ve satım işlemleri çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

 

Market Satış Ekran Görüntüsü

 

Kasa Raporu Ekran Görüntüsü

 

Satış Raprou Ekran Görüntüsü

Kantar Yazılımı

gönderen Eyl 17, 2011 Yazılım | 0 yorum

Kantar yazılımı tek başına çalışabildiği gibi sipariş modülü ile birlikte de çalışabilmektedir.

Logo yazılım ürünleri ilede entegre çalışabilmektedir.

Pazarlama departmanı gelen ürün siparişlerini sipariş programına girer. Kantardaki personel girilen siparişi ekranında görür ve tartım işlemine başlar.Manuel tartım yapılamaz. Böylece kaçak giriş çıkışlar önlenmiş olur. Yapılan her tartım işlemi kaydedilirken beraberinde tartıma ait kantarın girişi, çıkışı ve üstündeki kameralardan çekilen araç ve ürün fotograflarını database e kayıt eder. Aynı kameralar Dvr kayıt cihazınada bağlı olup 24 saat video kaydı yapar. Raporlardan tüm kayıtların detaylı bilgi ve fotografları görülebilir.

İstenirse Logo Yazılım Ürünleri ile entegreli irsaliye yazdırabilir.

Daha sonra Kantaların giriş ve çıkışlarına bariyer konmuştur. Tartım işlemi yapıldığında bariyer programdan giden komut ile otomatik olarak açılmaktadır. Araç kantardan ayrıldıktan sonrada sensörler tarafından bariyer kendiliğinden kapanmaktadır. Bariyer mekanizmasını kontrol etmek için PIC devresi hazırlanıp programlanmıştır.

Kantar Programı Müşteri taleplerine göre şekillendirilebilir.

Kantar Yazılımı ve PIC devreleri ile ilgili geniş bilgiyi referanslarımız sayfasında bulabilirsiniz.

buykamagrausa.com

Nursan Çevre Kamera sistemi

gönderen Eyl 17, 2011 Güvenlik Sistemleri | 0 yorum

Nursan Çelik ve Haddecilik A.Ş. nin fabrika çevresi 8 adet GKB2708 model 100 mt. gece görüşlü CCDII High Resolution dış ortam kameralar ve Avermedia DVR cihazı kullanılarak güvenlik altına alınmıştır. Projede 4+1 CCTV kablo kullanılmıştır. Fabrika genelindeki diğer kameralar ile beraber network alyapısı kullanılarak toplamda 20 kamerayı tek bir yerde toplayarak gözetleme ve kayıt merkezi kurulmuştur.

Çevre Güvenlik ve Kamera Sistemleri

Çevre Güvenlik ve Kamera Sistemleri

Hesapçı v1.5

gönderen Eyl 17, 2011 Bilgisayar, Yazılım | 0 yorum

Hesapçı programı bir işletmenin ihtiyacı olabilecek tüm yazılımsal desteği verebilecek gelişen bir yazılımdır.

İçerdiği modüller:

  • Stok
  • Cari Hesap
  • Kasa
  • Banka / Check ve senet
  • Sipariş
  • İrsaliye
  • Fatura
  • Raporlamalar

Ekran Görüntüleri

buy levitra uk online